Wykryj Kłamstwo – Mikroekspresja Twarzy

Mikroekspresja twarzy kłamcy

Jak wykryć kłamstwo na twarzy? Jak rozpoznać emocję na twarzy? Czym jest mowa ciała twarzy? Ile ekspresji emocji odkrył Paul Ekman? Jak odkryć kłamstwo na twarzy kłamcy…?

Daniel Błaszczuk

 

Jak Rozpoznać Kłamstwo Na Twarzy? – Technika Mikroekspresji…

 

Daniel BłaszczukTu Daniel Blashchuk.
 
Pokażę Ci sposób, dzięki któremu wykryjesz kłamstwo na twarzy rozmówcy.
 
Mikroekspresja to ekspresja mimiki twarzy, która pojawia się w pierwszej sekundzie (zwykle do 0,25 sek) jako automatyczna reakcja podświadoma na bodziec.
 
Np.:
Jeżeli Ania zapyta Kamila co myśli on o Patrycji, to po zadaniu takiego pytania u Kamila na twarzy wypisze się najpierw faktyczna emocjonalna reakcja (np. zobaczysz złość, albo radość, albo pogardę, albo inną emocję), a następnie – jeżeli Kamil zechce ukryć co naprawdę myśli – pojawi się nagła zmiana mimiki zgodna z tym co Kamil chce powiedzieć.
 
Jeżeli pytam się Ciebie co sądzisz o planowanym wyjeździe, to zanim świadomie zareagujesz najpierw na Twojej twarzy pojawi się ekspresja emocji jaką do tego naprawdę czujesz, a dopiero po tym zmieni się Twoja buzia na to co chcesz pokazać i co faktycznie odpowiesz.
 
Ja nie muszę nawet już słuchać tej odpowiedzi, bo wystarczy że widzę jaką emocję wiążesz z tym o co pytam.
 
Np.:
Kierownik pyta – czy lubisz swoją pracę?
Jeżeli nie lubisz, na Twojej buzi pojawi się najpierw ekspresja złości, a pół sekundy po tym dopiero uśmiech serdeczny i powiesz, że lubisz tę pracę.
 
Mikroekspresja twarzy kłamcy
 
Bywa również, że ekspresja jest taka sama jak mikroekspresja, tzn. nie dochodzi do zmiany. Jeżeli nie pojawia się świadoma zmiana, wówczas osoba mówi prawdę, bo od początku wypowiada się zgodnie z tym, co pojawiło się na jej buzi. 
 
Prawdziwa emocja zawsze wypisze się najpierw – jeżeli dalsza odpowiedź jest prawdziwa, nic się nie zmieni, ale jeżeli ktoś zechce skłamać – jego ekspresja buzi zmieni się nagle sekundę od pytania.

Jeżeli dochodzi do świadomej zmiany mikroekspresji w inną ekspresję (np. po złości lub smutku pojawia się radość, albo po radości smutek), wówczas oznacza to, że zachodzi świadome fałszowanie tego co jest mówione.

Twarz jest sterowana przez 2 ośrodki.
Mikroekspresje są sterowane przez układ limbiczny mózgu, a ekspresje przez korę mózgową.

Dzięki temu zawsze w ciągu pierwszej ćwierci sekundyna twarzy drugiej osoby wypisuje się prawda – która następnie – jest zachowana lub zmieniona.

Jeżeli umiesz poprawnie odczytać ekspresję emocji z twarzy, wówczas możesz zaobserwować, czy informacje mówione Tobie są prawdziwe.
 
 
Np. – emocja niepewności:
 
ekspresja niepewnosci
 
Usta małe, złączone i złożone w dzióbek / koło.
Jest to ekspresja emocji niepewności.
 
Jeżeli ciekawi Cię ten temat i chcesz nauczyć się wykrywania kłamstwa – poznaj ekspresję wszystkich emocji oraz jeszcze więcej więcej technik diagnozowania kłamstwa:
 
 
 
Daniel Blashchuk
 

Daniel Błaszczuk Daniel Błaszczuk