Zapisane cele… NIE działają.

Od razu powiem Ci, że nie masz co przejmować się i brać tego wszystkiego do siebie jako porażek.
Ze mną było tak samo…

 

Ja też kiedyś myślałem, że to moja wina, że nie mogę osiągnąć prostego celu, który sobie rozpisałem i dokładnie przemyślałem.

Pisałem na kartce cel w formie oczywiście pozytywnej, okraszałem go datą, szczegółami, wizualizowałem sobie moment w którym mam to wszystko o czym sobie na kartce piszę.

 

Miałem nawet niezwykły specjalny długopis oraz „magiczny” notatnik, brakowało tylko, żebym jeszcze ubierał specjalne wdzianko do rytuału kreowania celów.

 

Moja tablica korkowa stała się gigantycznym „magic-board”, pulpit komputera, tapeta na tablecie i na telefonie, to były „magic-board’y”, kiedyś miałem nawet mini-korkową tablicę na wprost przed sedesem…

To wszystko było na nic.
 
Każdy przez to przechodził.
Ja przez to przechodziłem, Ty przez to przechodzisz. Warto więc uczknąć kawałka psychologii, by zrozumieć fundamentalne kwestie.

Prawdopodobieństwo zajścia jakiegoś zdarzenia z perspektywy Twojego mózgu.

 

Słyszałeś pewnie takie sloganowe hasło, że „komuś brakuje wyobraźni”, albo, że ktoś jej nie ma. W praktyce chodzi o to, że faktycznie wiele osób ma problem z wyobrażeniem sobie przyszłości.
 
Dlaczego to jest ważne?

To jest bardzo ważne z tego powodu, że nasz mózg ocenia prawdopodobieństwo zajścia jakiegoś zdarzenia na podstawie tego, jak łatwo nam się je sobie wyobraża.
 
Im trudniej sobie wyobrazić, tym MNIEJ uważamy za prawdopodobne, by rzeczywiście się zdarzyło.
 
Jeżeli wyobrazimy sobie daną sytuację kilka razy, to zwiększa się łatwość z jaką my sobie ją wyobrażamy.

Im bardziej zwiększa się łatwość wyobrażenia sobie określonego procesu, to nagle się okazuje, że jakoś łatwiej jest nam przez ten proces przebrnąć, podjąć działanie i doprowadzić je do końca.

 

 

Jeżeli podoba Ci się to co czytasz, znaczy to, że interesujesz się tym w jaki sposób możesz oddziaływać na siebie i innych za pomocą różnych metod.

Ciekawi Cię psychologia, przyciąga kontrowersja, lubisz zdolność do przewidywania, widzenia więcej i uczucie siły i sekretnej przewagi przy innych.

Dla osób takich jak Ty, prowadzę tę stronę i pokazuję jak działają psychotechniki.
Jeżeli poszukujesz magicznej księgi psychologicznych zaklęć i czarów,
zacznij od tego krótkiego kursu, który przygotowałem dla Ciebie.

Moja książka (35 stron, PDF) składa się z ebooka oraz audiobooka MP3,
dzięki czemu możesz ją czytać na dowolnym urządzeniu lub słuchać na słuchawkach.


Techniki_Konwersacyjne.pdf + Audiobook 6 MP3Znajdziesz tutaj techniki do użycia w rozmowie, dzięki którym zyskasz natychmiastową przewagę.

Aby pobrać moją darmową książkę + Audiobook, wpisz w okienku powyżej na jaki adres mam wysłać materiały i kliknij w przycisk wyślij do mnie.

Daniel Blashchuk

Daniel Blashchuk

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Daniel Blashchuk

Latest posts by Daniel Blashchuk (see all)

Skomentuj:

Twoj adres email nie bedzie widoczny.